PND

SPLETNE UČILNICE, KOMUNIKACIJA UČENCI/UČITELJI

Arnes učilnice

prek Oblaka 365 v Microsoft 365 (1. prijava)

direktni vpis v Microsoft365 (12 . zgoraj levo, nato izberete npr. Teams)

Bonton pouka prek aplikacije Teams

Za delo z Arnes učilnicami priporočam CHROME. Namizno aplikacijo Teams si prenesite iz Microsoft365. Brskalnik Firefox zadnje mesece pri delu v Arnes učilnicah nagaja. Brskalnika Edge, Opera delata brez težav, Safari ima enako težavo kot Firefox.

Učenci od 1. do 9. razreda so vneseni v spletne učilnice namenjene celim razredom kohortno, v ostale se vpišejo s ključi, ki jih dobijo pri nosilcu učilnice.

PODATKI Z LISTA SIO.MDM. AAI PRIJAVA, Uporabniški račun

nova gesla: 7.-9. r., POŠ s 15. 12. 2023; 1.-6. r. z 18. 12. 2023

Navodila za vpis v Arnes učilnice ter kako prek Oblaka 365 v Microsoft 365

Moodle Mobile

Microsoft Teams desktop

GESLI MORA UČENEC VEDETI/POZNATI!!!

PODATKI Z LISTA UPORABNIŠKI PODATKI ZA ELEKTRONSKI NASLOV, namen komunikacija učenec-učitelj izven učilnic, gmail računi so za osebno uporabo

e-pošta: prek Moj Arnes – Arnes ePošta

Nastavitve e-poštnih programov

Komunikacija starši – učitelj poteka prek eAsistenta!!!!

ČE JE V DRUŽINI VEČ ŠOLOOBVEZNIH OTROK, SE MORA 1. IZPISATI  (iz učilnice, Teamsa, Oblaka), DA SE LAHKO 2. VPIŠE. Rešitve: 1. shranite vpisne podatke v brskalniku ali 2. v Beležnico si shranite vpisne podatke in nato copy/paste ali 3. vsak vpisan v svoj brskalnik.

Če si brskalnik zapomni napačne prijavne podatke – izbrišite komplet Zgodovino in vsa gesla. Pazite katero uporabniško ime in geslo vpisujete kam. Še 1x: ne mešati podatkov AAI s podatki za pošto.