Razpis SŠ 2017/18

Razpis

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije, bo konec januarja 2017 objavil Javni razpis za dodelitev štipendij za deficitarne poklice za šolsko leto 2017/2018, ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz sredstev Evropskega socialnega sklada.

Cilj je zagotavljanje ustreznega kadra na trgu dela glede na povpraševanje delodajalcev, spodbujanje vpisa na vrste in področja izobraževanja, ki pospešujejo gospodarski razvoj in izboljšujejo zaposljivost ali zanj ni dovolj zanimanja ter promocija poklicnega in strokovnega izobraževanja.

Podelilo se bo 1000 štipendij. Štipendija znaša 100 EUR mesečno.

Iz predloga razpisa, ki smo ga prejeli na šolo, je razvidno, da bodo za šolsko leto 2017/2018 imeli možnost pridobitve štipendije dijaki, ki se bodo vpisali v 1. letnik sledečih izobraževalnih programov:

–       kamnosek/kamnosekinja

–       mehatronik operater/operaterka

–       izdelovalec/izdelovalka kovinskih konstrukcij

–       instalater/instalaterka strojnih instalacij

–       oblikovalec kovin orodjar/orodjarka

–       elektrikar/električarka

–       avtokaroserist/avtokaroseristka

–       pek/pekarka

–       slaščičar/slaščičarka

–       mesar/mesarka

–       tapetnik/tapetničarka

–       mizar/mizarka

–       zidar/zidarka

–       klepar-krovec/kleparka-krovka

–       izvajalec/izvajalka suho montažne gradnje

–       tesar/tesarka

–       slikopleskar-črkoslikar/slikopleskarka-črkoslikarka

–       pečar-polagalec keramičnih oblog/pečarka-polagalka keramičnih oblog

–       gozdar/gozdarka

–       dimnikar/dimnikarka

Z rdečo barvo so označeni programi, ki jih izvajamo na ŠC Celje.

Prosimo, če seznanite učence in njihove starše, da:

–       prejemanje štipendije za deficitarne poklice ne vpliva na višino otroškega dodatka;

–       ravno tako ne vpliva na višino plačila dohodnine;

–       dijak lahko istočasno prejema državno štipendijo in štipendijo za deficitarne poklice;

–       v primeru, da dijak ponavlja isti letnik oz. ne izpolnjuje pogojev za napredovanje v višji letnik, lahko štipendijsko razmerje miruje, vendar ne več kot eno leto.

Davorka Polić Jošt

Šolska svetovalna delavka ŠC Celje, SŠ za gradbeništvo in varovanje okolja

Ta vnos je bil objavljen v Informacije o šoli, Informacije staršem. Zaznamek za trajno povezavo.