Orientacija/MiG

Mladina in gore

Tekmovanje Mladina in gore 2023/2024

1. DRŽAVNO TEKMOVANJE MLADINA IN GORE ZA OSNOVNE ŠOLE

V soboto, 20. 1. 2024, je na OŠ ŠENČUR potekalo 34. državno tekmovanje Mladina in gore.

Planinsko društvo Šoštanj in OŠ KDK Šoštanj so zastopali Katja Bernjak, Eva Požgane, Gašper Koradej in Bor Vetrnik. Ekipa Prešvicani divji petelini je izmed 18. ekip dosegla 16. mesto. Z rezultatom niso bili najbolj zadovoljni, vendar jim rezultat ni vzel volje do usvajanja novih planinskih znanj. S tekmovanja se vračamo polni novih znanj, izkušenj in pozitivnih vtisov.

Iskrene čestitke.

Mentorici: Jožica Dobnik, prof. in Mateja Drev Sem, prof.

V soboto, 20. januarja 2024, bo potekalo na OŠ ŠENČUR, državno tekmovanje Mladina in gore. Našo šolo bodo zastopali: Katja Bernjak, Bor Veternik, Gašper Koradej in Eva Požgane. Tekmovalci morajo imeti s seboj planinsko izkaznico s plačano članarino za tekoče leto, šolske copate ter malico.

Odhod avtobusa bo izpred šole ob 8.00.

V soboto, 18. 11. 2023, bo na Osnovni šoli Rače potekalo regijsko tekmovanje Mladina in gore. Našo šolo bodo zastopali Katja Bernjak, Eva Požgane in Bor Vetrnik.

Odhod izpred šole je ob 8. uri. Prihod je predviden okoli 15. ure.

Mentorici: Mateja Drev Sem, prof. in Jožica Dobnik, prof.

Tekmovanje Mladina in gore 2022/2023

V soboto, 19. 11. 2022, bo na Osnovni šoli Benedikt potekalo regijsko tekmovanje Mladina in gore.

Našo šolo bodo zastopali štirje učenci, in sicer Katja Bernjak, Bor Veternik, Jakob Reberšak in Matija Kovač. Učenci potrebujejo veljavno planinsko izkaznico za leto 2022.

Odhod izpred šole je ob 7.45.

Prihod je predviden okrog 16. ure.

Mentorici: Jožica Dobnik, prof. in Mateja Drev Sem, prof.

2019/2020

V soboto, 9. novembra 2019, je v Lendavi potekalo področno tekmovanje Mladina in gore.

Našo šolo so zastopali Brin Kortnik, Mai Skornšek, Zala Golavšek in Manca Jevšnik. Dosegli so 5. mesto.

Iskrene čestitke.

Mentorici: Mateja Drev Sem, prof., Jožica Dobnik, prof.

SPOT 2016 – slovensko planinsko orientacijsko tekmovanje

15. 5. 2016, Gorica pri Slivnici.

ekipaspot2016_0Ekipa šole: Tilen Rotovnik, Jan Novak, Aljaž Rogelšek, Blaž Pusovnik, Boštjan Reberšak, 6. r. je dosegla odlično 2. mesto na državnem tekmovanju (14 ekip).

Iskrene čestitke!

mentorici Danica Švarc in Jožica Andrejc

V šolskem letu 2015/2016 so bila tri planinska orientacijska tekmovanja (Vinska Gora, 26. 3.,  Rečica ob Savinji, 9. 4. in Šoštanj, 16. 4. 2016). Za našo šolo sta tekmovali dve A ekipi (učenci 5. in 6. razreda)  in dve B ekipi (učenci 7., 8. in 9. razreda).

V skupnem seštevku so učenci, ki so sestavljali A2 ekipo osvojili 1. mesto in se s tem uvrstili na državno tekmovanje. Ekipo so sestavljali: Tilen Rotovnik, Blaž Pusovnik, Boštjan Reberšak, Aljaž Rogelšek in Jan Novak. Drugo mesto pa je osvojila ekipa A1 za katero so tekmovale učenke: Lara Ostervuh, Urška Grudnik, Maja Koželjnik, Vida Volk in Zala Katanec.

Vsem skupaj čestitata mentorici Jožica Andrejc in Danica Švarc