OPB

JUTRANJE VARSTVO, PODALJŠANO BIVANJE, VARSTVO VOZAČEV

Razširjen program izvaja naša šola glede na potrebe učencev in staršev. Organizacijske oblike vzgojno-izobraževalnega dela z učenci so:

Jutranje varstvo

Za učence 1. razredov, ki morajo s svojimi starši oditi od doma zgodaj zjutraj, je organizirano jutranje varstvo od 5.45 v centralni šoli. Jutranje varstvo se organizira, če je vanj vključenih najmanj 10 učencev 1. razreda.

S posebnimi dejavnostmi in aktivnostmi so zaposleni od 5.45 do 7.40 ure na centralni šoli in od 6.45 do 7.40 na POŠ Topolšica. V jutranje varstvo se učenci vključujejo prostovoljno s prijavo staršev v okviru pravil,  ki jih določi šola. Financirano je s strani MIZKŠ.

SPLOŠNI CILJI JUTRANJEGA VARSTVA SO:

• zagotoviti varno in vzpodbudno okolje, v katerem lahko učenci pričakajo pouk;
  • organizirati počitek ali po izbiri dejavnosti, ki jih veselijo, sprostijo in aktivirajo za pouk;
  • zagotoviti učno pomoč, če izrazijo željo po njej.

Jutranje varstvo je strokovno vodeno in poteka v učilnicah 1. razredov. Zajema:

• počitek, pogovor
  • sprostitveno dejavnost (individualna ali skupinska)
  • zajtrk, ki je ob 7. uri v jedilnici šole in
  • pripravo na pouk.

Vzgojiteljice: Lilijana Neuvirt, vzg., Maja Tajnik, dipl. vzg., Saša Kokol, dipl. vzg., Martina Žohar, dipl. vzg.

Podaljšano bivanje

Učenci razredne stopnje se lahko v času po pouku vključijo v oddelek podaljšanega bivanja od 11.20 do 15.30. Na POŠ Topolšica traja bivanje od 11.20 do 15.20. V tem času se učenci igrajo, pogovarjajo, imajo kosilo, se učijo, pišejo domače naloge in po lastnem interesu zbirajo med pestro ponudbo interesnih dejavnosti.

Učitelji podaljšanega bivanja poskrbijo, da dejavnosti potekajo v sproščenem vzdušju in ob upoštevanju želja otrok.

Zaradi varnosti otroka in odgovornosti šole lahko učitelj v podaljšanem bivanju predčasno izpusti otroka iz šole samo s pisnim potrdilom staršev.

SlikaPodaljšano bivanje

• je oblika vzgojno-izobraževalnega procesa, ki ga šola organizira po pouku in je namenjeno učencem od 1. do 5. razreda,
  • prostovoljno se vključujejo učenci s prijavo staršev in v  okviru pravil, ki jih določa šola,
  • cilji se prepletajo in nadgrajujejo z vzgojno-izobraževalnimi cilji pouka,
  • vsebine izhajajo iz pouka in želja učencev in njihovih staršev,
  • podaljšano bivanje mora biti strokovno vodeno.
Podaljšano bivanje ne more biti nadomestilo za starševsko delo z otroki doma. Preglejte otrokove naloge, predvsem pa se pogovarjajte in poslušajte otroka.
Prosimo, če po prihodu, otroka počakate pred vrati.
Slike OPB 09

KAJ POČNEMO?
  • V času podaljšanega bivanja se otroci sprostijo, opravljajo domače naloge, obiskujejo interesne dejavnosti v šoli in izven nje, koristno izrabijo prosti čas
  • V oddelkih PB izpolnjujemo vaša pričakovanja, saj otroci kakovostno in ustvarjalno predvsem pa varno preživijo čas, ko ste v službah.
KAJ VSEBUJE?Dan odprtih vrat 2010
  • prehrano,
  • sprostitveno dejavnost,
  • samostojno učenje,
  • ustvarjalno preživljanje časa.

Varstvo vozačev

V šoli je kar 66 % vozačev. Za učence 2. in 3. razredov je organizirano jutranje varstvo vozačev od 7. ure dalje v učilnicah drugih razredov (2. a in 2. b).

Vsi ostali učenci se pred poukom zbirajo v avli šole. Učence spremljajo  dežurni učitelji. V OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj, POŠ Topolšica je varstvo vozačev od 7.20 do 7.40. (POŠ Topolšica: šola odprta od 6.45. Kosilo ob 12.05 oz. 12.25. Interesne dejavnosti 12.25-13.10. Odhod kombija 7.10 oz. 13.25.)

Oddelek varstva vozačev je namenjen učencem vozačem, ki niso v podaljšanem bivanju in čakajo na šolske avtobuse ter učencem, ki čakajo na posamezne izbirne predmete. Poteka od konca pouka v posameznem oddelku pa do odhoda šolskih avtobusov v vse smeri.

Varstvo vozačev po novem poteka tudi po koncu OPB, in sicer na centralni šoli od 15.30 do 16.20.

Ta vnos je bil objavljen v Informacije staršem. Zaznamek za trajno povezavo.