Področno tekmovanje v akvatlonu

Torek, 21. 5. 2024, 13.00, bazen Velenje

Tekmovanja se bo udeležil  Klemen Verhovnik Jurkovnik.

TEKMOVANJE ZA POSAMEZNIKE IN EKIPNO TEKMOVANJE ZA OSNOVNE ŠOLE
Tekmovanje za OŠ je za posameznike in ekipe, za srednje šole pa le za posameznike. Za ekipno
tekmovanje se upoštevajo rezultati dveh najvišje uvrščenih učencev in učenk v starejši, mlajši in najmlajši kategoriji. Dosežki se točkujejo glede na število udeležencev v kategoriji. Prvo uvrščeni dobi eno točko, drugo uvrščeni dobi dve točki, itd. do zadnje uvrščenega, ki dobi toliko točk, kolikor je udeležencev v kategoriji. Zmaga šola, ki je zbrala najmanj točk. Šola, ki v posamezni kategoriji nima nastopajočega, dobi pribitek točk (število udeležencev + 1 točka).
– Tekmuje se po pravilih Triatlonske zveze Slovenije in določilih razpisa;
– Tekmuje se v plavanju in teku, brez premora med disciplinama.

URNIK TEKMOVANJA
12.15 -12.45 registracija tekmovalcev
13.00 štart mlajših učencev in učenk letnik 2011 in 2012
13.15 štart najmlajših učencev letnik 2013 in mlajših
13.25 štart najmlajših učenk letnik 2013 in mlajših
13.35 štart starejših učencev in učenk 2009 in 2010
13.55 štart dijakov in dijakinj letnik 2005 – 2008
OSTALO
– Tekmovanje se prične s plavanjem (start iz vode ob robu bazena) in konča s tekom, brez vmesnega premora.
– Plava se v krogu celotnega bazena, okoli boj.
– Ogrevanje v bazenu za posamezno kategorijo je omogočeno le 10 minut pred startom.
– Prehod iz plavanja v tek poteka v menjalnem prostoru, kjer je obvezno obuvanje tekaških copat, ki morajo biti na tekaškem delu obuti in zavezani.
– Tekmovati je dovoljeno samo v kopalkah ali enodelnih dresih.
– V menjalnem prostoru se lahko nahajajo samo tekmovalci, njihova oprema in sodniki.
– Svojo opremo si tekmovalci pripravijo 15 minut pred pričetkom tekmovanja na označeno mesto za posamezno kategorijo.
– Prvi, ki priteče v cilj je zmagovalec.
– Plavati je dovoljeno samo v kopalkah ali enodelnih dresih, na teku lahko imajo oblečeno športno majico.
Razpis regijskega šolskega športnega tekmovanja v akvatlonu str. 3 TZS
– S tekmovanjem pričnejo mlajši učenci in učenke, sledijo najmlajši učenci in učenke, nato starejši učenci in učenke. Na koncu še dijaki in dijakinje. Učenci in učenke ter dijaki in dijakinje lahko imajo združen start kar je odvisno od števila prijavljenih otrok.
– Vstop na bazen je dovoljen le tekmovalcem.
– Tekmovanje bo v vsakem vremenu.
– Podelitve bodo po koncu, ko bodo vsi tekmovalci v cilju.
PRIZNANJA
Prvi trije posamezniki(ce) v kategorijah prejmejo medalje.
Najboljši trije iz posamezne kategorije iz vsake regije, se uvrstijo na šolsko državno prvenstvo, ki bo v ponedeljek, 4. 6. 2024, v Brestanici.

Organizator:

Triatlonski klub Velenje
Cesta X/5
Velenje

Ta vnos je bil objavljen v Sodelovanje s klubi. Zaznamek za trajno povezavo.