5. r. – kolesarski izpit

Šoštanj

Datum: 3. 6. 2024

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da bodo petošolci  v  četrtek, 6. 6. 2024, opravljali  praktični del  kolesarskega izpita.

Ker učenci še nimajo opravljenega kolesarskega izpita, se v šolo in iz nje ne smejo pripeljati sami. Lahko se pripeljejo v vašem spremstvu. Kolo boste odložili na določen prostor (notranji prostor ob ograji pri šolskem igrišču – vhod s parkirišča) ob igrišču.

Opozorite jih, da naj ne pozabijo na kolesarsko čelado. Ker bomo opravili tudi pregled koles, bo učenec dobil tudi nalepko Varno kolo le v primeru, da bo imel vso obvezno opremo (tudi luči in zvonec).

Tudi takrat, ko bo vaš otrok že opravil kolesarski izpit, vam svetujemo, da ga zaradi pomanjkanja izkušenj v začetku še ne spustite samega v promet. To storite šele, ko se boste prepričali, da je njegova vožnja že dovolj zanesljiva. Prav zato se boste morali na njegovo kolesarsko izkaznico podpisati tudi vi.

Razredničarke