Tradicionalni slovenski zajtrk 2023

Petek, 17. 11. 2023, 7.30

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

V petek, 17.11.2023, bomo izvedli Tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga navadno obeležujemo tretji petek v mesecu novembru.

Letošnji slogan Tradicionalnega slovenskega zajtrka je  »Zajtrk s kruhom – super dan!«.

Pridružili se bomo tudi vseslovenski akciji  s pripravo Tradicionalnega slovenskega kosila.

Namen Tradicionalnega slovenskega zajtrka je ozaveščati otroke o pomenu lokalno pridelane hrane, domače pridelane in predelane hrane, pomenu zajtrka v okviru prehranskih navad in zdravega načina življenja.

Zajtrk bo sestavljen iz kruha, mleka, masla, medu in jabolka. Vsa živila smo naročili iz lokalnega okolja.

Petošolce bodo na ta dan obiskali čebelarji. Predavali jim bodo o pomenu medu v zdravilstvu in prehrani. Spoznali bodo tudi nekaj izdelkov iz medu.

Potek:

Učenci gredo ob 7.30 uri v matične razrede. Reditelji bodo zajtrk prinesli  v razred. Nato ga bodo učenci kulturno pojedli ter vse pospravili nazaj v kuhinjo.

Sledil bo pouk po urniku.

Lidija Pocajt, prof. (vodja šolske prehrane)

Več o tem na: https://www.nasasuperhrana.si/tradicionalni-slovenski-zajtrk/