KD 8. r. – Gledališče

Četrtek, 9. 11. 2023, 7.00/13.30

KULTURNI DAN – 8. RAZRED

V četrtek, 9. 11.  2023, bodo osmošolci OŠ Karla Destovnika – Kajuha Šoštanj imeli kulturni dan. Obiskali bodo najstarejše mesto v Sloveniji – Ptuj.

Najprej bodo imeli voden ogled Ptujskega gradu, nato pa si bodo ogledali še  predstavo Hevreka!, znanstveni cirkus.

Učenci se zberejo ob 7.00 pred šolo. Dežurni učenci gredo po malico in jo v jedilnici razdelijo.

Odhod avtobusov izpred šole je ob 7.15.

V prvem delu dneva dejavnosti se bodo učenci udeležili vodenega ogleda Ptujskega gradu, kjer si bodo ogledali muzejske zbirke (zbirko pohištva, orožja, glasbil in tradicionalnih pustnih mask).

Po ogledu se bodo učenci na grajskem dvorišču okrepčali z malico.

V drugem delu dneva dejavnosti si bodo ogledali gledališko predstavo Hevreka!, znanstveni cirkus, ‘ki želi pri gledalcih spet zanetiti strast do ustvarjalne misli in jim teme, ki so velikokrat dolgočasne (znanost, matematika, fizika) predstaviti na svež, iskriv način’.

Učenci naj imajo s seboj poleg primernih oblačil ter obutve še steklenico/plastenko z vodo in manjši prigrizek.

Stroški dejavnosti:

• prevoz: 11 €
  • vstopnica gledališče: 7 €
  • vstopnica grad: 3,5 €

Skupaj: 21,5 €

Predviden prihod v Šoštanj je okoli 13.30.

Na kulturnem dnevu od učencev pričakujemo kulturno vedenje.

Prijazno vas pozdravljam.

Koordinatorica kulturnega dne: