Zlati bralci 2023

Eva Vodušek
Ema Zupanek

VABILO

Spoštovani zlati bralci, zlate bralke, mentorji in mentorice!

Vabimo vas na zaključno prireditev Kajuhove bralne značke za šolsko leto 2022/2023 in podelitev posebnih priznanj osnovnošolcem, ki so devet let sodelovali v Kajuhovi bralni znački in s tem postali zlati bralci/bralke.

Prireditev bo v sredo, 31. maja 2023, ob 10.30 uri, v veliki dvorani Doma kulture Velenje.

Uvodoma si bomo skupaj ogledali odlično mladinsko predstavo Hevreka! (produkcija Zavod Margareta Schwarzwald in Mestno gledališče Ptuj). Predstava želi pri gledalcih spet zanetiti strast do ustvarjalne misli in jim teme, ki so velikokrat dolgočasne (znanost, matematika, fizika) predstaviti na svež, iskriv način. Velikokrat smo nezainteresirani, skoraj brez volje do spoznavanja sveta in raziskovanja lastnih interesov. Naša predstava pa želi to postaviti na glavo in nas prestaviti v bolj svežo, ustvarjalno perspektivo dojemanja sveta in tudi učenja. V predstavi so prepleteni žanri fizične komedije in glasbenega gledališča s temami, ki jim na prvi pogled ne bi pripisali komičnega potenciala …
S preigravanjem različnih vlog, zgodb znanstvenikov in tudi učne snovi želijo ustvarjalci predstave premakniti meje mogočega v gledališču: »Igramo se z znanostjo, ki je, na presenečenje mnogih, že sama po sebi zelo igriva!

V 55 minut dolgi predstavi, nagrajeni tudi z Zlato paličico, Igrajo Nik Škrlec/Jure Rajšp, Lena Hribar Škrlec/Lara Wolf, Urban Kuntarič/Žan Brelih Hatunić.

Sledila bo slavnostna podelitev spominskih priznanj in knjižnih daril zlatim bralcem in bralkam.

Bojana Špegel
sekretarka MZPM Velenje

Zdenko Gorišek
predsednik MZPM Velenje

Ta vnos je bil objavljen v Kajuhova BZ. Zaznamek za trajno povezavo.