Noč pravljic 3. in 4. t

Četrtek, 11. 5. 2023, 19.00

BRATI POMENI POČETI PODVIGE.

(Tone Pavček)

DRAGI TRETJEŠOLCI IN ČETRTOŠOLCI!

Vabim te na Noč branja v šolo POŠ Topolšica. Dogodek se bo zgodil v četrtek, 11. 5. 2023, ob 19. uri, zaključil pa se bo v zgodnih jutranjih urah 12. 5. 2023.

OBVEZNA »OPREMA«: vstopnica, tvoja najljubša knjiga, baterijska svetilka, pižama, spalna vreča, ležalka, igrača za spanje, pripomočki za osebno higieno, manjša brisačka, manjši vzglavnik, veliko dobre volje in zvedavosti.

Razredničarka: Mojca Šabec, prof.

Spoštovani starši!

»Noč branja« je učinkovita metoda za spodbujanje otrok k branju. Učenci v dobi odraščanja vedno manj berejo oziroma velikokrat ne berejo radi. Z nočjo branja želimo učence pritegniti k branju, jim približati knjigo in jim pokazati, kako se lahko ob knjigi odlično zabavamo in družimo.

Cilji »NOČI PRAVLJIC«:

• Doživeti branje kot dogodek.
  • Poudariti pomen knjige za kakovostno preživljanje prostega časa.
  • Razvijanje veselja do branja ter kreativnost in kritično razmišljanje ob/po branju.
  • Družiti se.

Dobimo se pred šolo ob 18. 55. Starši se od svojih otrok poslovite na igrišču pred šolo.

Učenci bodo imeli v času trajanja noči branja na šoli 1 obrok, in sicer večerjo (1,20€). Obrok bo obračunan na položnici za šolsko prehrano.

V petek nato nadaljujemo s poukom, imeli bomo dan dejavnosti in  zaključili okoli 11.20.

Ker bomo prijetno utrujeni, imeli bomo tudi veliko prtljage, je zaželeno, da pridete po otroke takoj po pouku oz. po kosilu. V primeru, da se odločite in pridete po otroka pred kosilom, je kosilo potrebno kakšen dan prej odjaviti. Hvala!

Soglasje odrežite in oddajte razredničarki.

SOGLASJE

Moj otrok __________________________________ se bo udeležil Noči branja. Stroške

dodatnega obroka bomo poravnali v določenem času.

Podpis staršev: _________________________