Pohod st. planincev na Strelovec

Sobota, 12. 11. 2022, 7.30 izpred šole/17.00.

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj

Šoštanj, 7.  11.  2022

VABILO NA PLANINSKI POHOD

Dragi planinci!

V letošnjem šolskem letu bo naš prvi planinski pohod na Strelovec.

Odpeljali se bomo proti Logarski dolini, do naselja Robanov Kot. V bližini kmetije Roban parkiramo. Od tam sledimo oznakam za Strelovec.

Strelovec je vrh v Kamniško Savinjskih Alpah (1763 metrov). Na vrhu je vpisna skrinjica in v njej vpisna knjiga.

Pot gre večinoma skozi gozd in se višje spremeni v strmo pešpot. Pot višje preide v strnjen gozd, ki se konča z lepo razgledno točko, s katere se nam odpre lep pogled na okoliške vrhove. Sledi pot po poraščenih travnatih pobočjih, nato pa gre pot v gozd do Knezove planine.

Za planino gre pot zopet v gozd in se v prečnem vzponu začne strmo vzpenjati. Vzpon nadaljujemo po deloma poraščenem vršnem grebenu Strelovca. Po nekaj minutah grebenske hoje dosežemo razgledni vrh Strelovca.

Vračamo se po isti poti nazaj do parkirišča v Robanovem kotu.

Dobimo se v soboto, 12. novembra 2022, ob 7.30 uri pred šolo. V nahrbtniku imej malico in veliko pijače. Ne pozabi na primerna oblačila, pohodno obutev, rezervno majico, nogavice, vetrovko ter Dnevnik mladega planinca.

Cena avtobusa znaša 10 evrov (ostalo ceno prevoza plača PD Šoštanj).

Vrnemo se med 16.00 in 17.00 uro (pred šolo).

Veseliva se skupnega druženja in vas vabiva, da se nama pridružite.

Mentorici planinskega krožka:

Jožica Dobnik, prof. in Mateja Drev Sem, prof.

…………………………………………………………………………………………………………………

PRIJAVNICA ZA POHOD NA STRELOVEC

Moj otrok _______________ se bo udeležil pohoda na Strelovec, v soboto, 12. 11. 2022.

S podpisom potrjujem, da sem seznanjen z načinom dela, ki je opisan spodaj.

PODPIS STARŠEV: __________________ tel. št. _______________

S prijavo na izlet udeleženec potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu. Udeleženec je dolžan upoštevati navodila in odločitve vodnika in mentoric.

Prijavnico oddajte mentoricama planinskega krožka, Jožici Dobnik ali Mateji Drev Sem, najkasneje do srede, 9. 11. 2022.

Sobota, 22. 10. 2022, 7.30 izpred šole/17.00. ODPOVEDAN zaradi slabe vremenske napovedi.

Ta vnos je bil objavljen v Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.