ŠD – Pohodi

Četrtek, 17. 6. 2021, 4., 6., 7. in 8. r.

Potek (športnega) dne:

7.45 – malica v razredih

8.10 – Odhod izpred šole

12.10  Prihod pred šolo

Jutri se bomo odpravili na  krajše pohode do okoliških športnih igrišč, kjer se bodo lahko učenci ob postanku igrali športne igre. Zaradi preventivno-zdravstvenih razlogov imata enako predvideno pot največ dva razreda skupaj.

Smeri pohodov

4. a razred: Šoštanj – Ravne (igrišče)- Šoštanj

4. b in 4. c razred: Šoštanj – Velenjsko jezero – Šoštanj (postanek: Tresimirjev park)

6. a in 6. c razred:  Šoštanj – Florjan – igrišče Vila Široko

6. b in 6. d razred: Pohod: Šoštanj – Sv. Anton – Šoštanj

7. a: Šoštanj –Gaberke– Šoštanj

7. c  in 7. d razred: Šoštanj –Lokovica (igrišče) – Šoštanj

8. a in 8. b razred: Šoštanj –Topolšica (igrišče pri avtobusnem obračališču) – Šoštanj

8. c  razred: Šoštanj –Topolšica – igrišče na Pohrastniku – Šoštanj

Kratka splošna navodila glede pohodov:

Hitrost hoje prilagodite zmožnostim skupine in naj bo ves čas izleta kar se le da enakomerna. Dajte slabšim hodcem čelno mesto v koloni, s čemer ti uravnavajo hitrost hoje. Ne dovolite, da se skupina razdeli, brez da so za to prisotni vzroki in pogoji. Začetne pol ure hoje bo namenjene ogrevanju organizma.

Iz izleta/pohoda želimo da odnesete prijetne vtise, dobro voljo in seveda smeti ter odpadke tistega, kar ste prinesli s seboj.

Aktiv športnih pedagogov