Ekipno področno tekmovanje v atletiki

Velenje,  1. 10. 2020, 15.30. Odhod avtobusa na tekmovanje ob 14.15, avtobusna postaja pri šoli.

Ekipa deklice:

16.10II. OSNOVNA ŠOLA SLOVENJ GRADECUČENCI IN UČENKE
16.30OSNOVNA ŠOLA ŠALEKUČENCI IN UČENKE
16.50OSNOVNA ŠOLA ANTONA AŠKERCAUČENCI
  • Ogrevalne površine so vam na razpolago zunaj glavnega objekta (po peščenih in travnatih površinah v okolici stadiona
  • Športni pedagogi in spremljevalci ste zadolženi, da držite ustrezno razdaljo do ekip iz ostalih šol, ki sodelujejo na tekmovanju
  • Tekmovanje se prične ob 15.30
  • Celotna ekipa se mora 10 min pred pričetkom tekmovanja javiti v prijavnici (takrat naj bodo učenci in učenke že ogreti in pripravljeni za odhod na tekmovališče)
  • Prijavnica in vstop na stadion se nahajata na severni strani stadiona (start 200m) – to je edini vstop na stadion
  • Po končanem tekmovanju, celotna ekipa zapusti stadion pri izhodu na cilju (po stopnicah in odide na desno proti tribuni, kjer zapusti stadion) – to je edini izstop iz stadiona
  • Rezultati bodo objavljeni na spletni strani Timing Ljubljana (www.timingljubljana.si)

RAZPIS ZA PODROČNO EKIPNO PRVENSTVO OSNOVNIH ŠOL V ATLETIKI – PODROČNI CENTER VELENJE

1. ORGANIZATOR: ŠPORTNA ZVEZA VELENJE
2. IZVAJALEC: ATLETSKI KLUB VELENJE
3. DATUM TEKMOVANJA: 1. 10. 2020 S PRIČETKOM OB 15.30 URI
4. KRAJ TEKMOVANJA: MESTNI STADION OB JEZERU
5. VODJA TEKMOVANJA: NATALIJA BAH
6. OMEJITEV NASTOPA
Nastopiti smejo učenci in učenke O.Š. letnik 2006 do 2010. Posamezni tekmovalec oz. tekmovalka sme nastopiti le v eni disciplini in štafeti.

7. PROGRAM

je enak za učence in učenke: 60m, 300m, 1000m, daljina (cona), vorteks (125-130 g), krogla, 4x100m Opomba:
Ne izvede se disciplina skok v višino.
Teža krogle je enotna (3 kg) za kategorijo učencev in učenk.

8. SESTAVLJANJE EKIPE

Prijava ekipe na področno tekmovanje in obveščanje o tekmovanju potekata skladno s skupnimi pravili ŠŠT (prek spletne aplikacije).
Šola lahko na tekmovanje pripelje rezervne tekmovalce za vsako disciplino. Zamenjava tekmovalcev je mogoča pred začetkom tekmovanja v tajništvu tekmovanja ali najpozneje v prijavnici.

Na področnem tekmovanju šola v vsaki disciplini lahko prijavi po 3 tekmovalce na disciplino in 2 štafeti. Za končni vrstni red se upoštevata 2 najboljša dosežka v vsaki disciplini in dosežek ene štafete.

9. TEKMOVALNA PRAVILA
Na tekmovanju bo lahko nastopila izključno šola, ki bo imela popolno ekipo (po dva nastopajoča na disciplino in eno štafeto).

Na ekipnem tekmovanju ni finalnega teka na 60 m.

V skoku v daljino in suvanju krogle imajo učenci in učenke po 3 poskuse. V skoku v daljino se skače iz »cone odriva«, prostora, dolžine 80 cm. Cona odriva obsega odrivno desko ter po 30 cm širok pas pred desko in 30 cm za njo. Odriv izven cone odriva za zadnjo prestopno črto cone odriva je neuspešen poskus. V kolikor tekmovalec odrine pred začetkom cone odriva, to štejemo za uspešen skok, izmeri pa se ga od začetne črte cone odriva. Priporoča se, da je cona odriva rahlo posuta z apnom ali mivko.

Če je odrivna deska predaleč od jame, je potrebno postaviti »cono odriva« bližje jami zaradi varnosti. V metu vorteksa imajo učenci in učenke 3 zaporedne mete, od katerih se upošteva najdaljši.

Tekmovanje poteka na način, da učenci in učenke ene šole nastopajo istočasno v disciplini (primer: istočasen štart dveh učencev in dveh učenk v tekih). Ko šola zaključi s tekmovanjem, prične s tekmovanjem naslednja šola.

V neposredni bližini stadiona (lahko tudi znotraj objekta) je potrebno zagotoviti ustrezen ločen prostor za ogrevanje, ki bo omogočal ločeno ogrevanje dveh šol istočasno, z upoštevanjem, da se učenci različnih šol med seboj ne mešajo, hkrati pa bo tretja šola nastopala na stadionu.

10. ZAVAROVANJE

Vsi, ki nastopajo na tekmovanju, morajo biti zavarovani v šoli ter imeti opravljen ustrezen zdravniški pregled (sistematski pregled), kar potrdita vodja ekipe in ravnatelj šole s svojima podpisoma na prijavnem obrazcu. Glej Šport mladih Informator 2020/2021.

ŠPORTNA ZVEZA VELENJE

Vodja tekmovanja: Natalija Bah

Strokovna sodelavka: KATKA GERŠAK

Na tekmovanju bo lahko nastopila izključno šola, ki bo imela popolno ekipo.

V sredo 30.9.2020 vam bomo glede na prijave posredovali urnik tekmovanja, da si boste lahko planirali prihod na stadion. Predvidoma bo čas za eno šolo 20 minut, odvisno od tega ali imajo prijavljeno ekipo obe ekipi (učenke in učence).

Prilagam tudi protokol izvedbe ekipnega atletskega tekmovanja, ki smo ga prejeli.

Protokol ekipnih atletskih tekmovanj 2020

V primeru neupoštevanja navodil tudi po opozorilu, v povezavi z upoštevanjem navodil za preprečevanje širjenja nalezljivih bolezni, kateregakoli člana ekipe (vodja ekipe, spremljevalec, tekmovalci,…), se diskvalificira celotna ekipa!

Lep pozdrav!

Katka Geršak

Športna zveza Velenje

Šaleška cesta 3

3320 Velenje

tel: 03/897-54-11, 041/597-032

www.sportnazvezavelenje.si

Ta vnos je bil objavljen v Atletika. Zaznamek za trajno povezavo.