Področno prvenstvo štajersko koroške regije v smučarskih skokih z alpskimi smučmi za osnovne šole

Četrtek, 14. 2. 2019, 13.00, SSK Velenje. Prijave do 7. 2. 2019 v TAJNIŠTVO ŠOLE.Starši učence sami peljete na tekmovanje in ZA NJIH SAMI ODGOVARJATE. Trening pred tekmovanjem je predviden za 13. 2. 2019 14.00 – 16.00. Kontakt za podrobne informacije:  BORIS GOLIČNIK 041 776 303.

1. Organizator: Zavod za šport RS Planica, Športna zveza Tržič, Smučarska zveza Slovenije
  1. Kraj prireditve: Smučarsko skakalni center Velenje
  2. Datum tekmovanja:             ČETRTEK, 14. 2. 2019 od 12. ure daljeprihod tekmovalcev prevzem štartnih številk in prosti trening 12.45 sestanek vodij ekip, 13.00 pričetek tekmovanja
  1. Izvajalec:             SSK Velenje, informacije Janez Debelak 051 250 214 / Milan Živic 070 724 908
  1. Pravica nastopa in kategorije tekmovalcev:

Učenci / učenke letnik 2009 ali izjemoma leto starejši / -e, če učenec / učenka obiskuje 4. razred OŠ.

Učenci in učenke bodo tekmovali ločeno. Učenci / učenke letnik 2010, 2011 in 2012  ali izjemoma mlajši / -e, če učenec / -ka že obiskuje OŠ.

Pravico do nastopa imajo učenci in učenke, ki do teh tekmovanj še niso nastopili na uradnih tekmovanjih za regijski ali državni pokal SZS. Če je učenec/učenka vključen/a v sistem treningov v posameznem klubu ne sme nastopiti na šolskem tekmovanju.

Učenci, ki se na področnem tekmovanju uvrstijo od 1. – 10. mesta in učenke, ki se uvrstijo od 1. – 6. mesta se morajo na državno prvenstvo prijaviti tudi preko spletne aplikacije. DP bo 7.3.2019 v Guncljah v Ljubljani. Učenci in učenke bodo skakali na improvizirani skakalnici, kjer bo zanje pripravljen manjši skok in NE na pravi skakalnici.

1. Predpisana oprema:

Smuči za alpsko smučanje z varnim okovjem, čevlji za alpsko smučanje, ogrevalni smučarski komplet (skakalni ali tekmovalni dres za alpsko smučanje ni dovoljen), čelada, rokavice.

1. Priznanja področno tekmovanje:

Vsi tekmovalci prejmejo diplomo za sodelovanje in vabilo na ogled tekme svetovnega pokala v smučarskih poletih v Planici. Najboljši trije prejmejo medalje. Vsak tekmovalec prejme okrepčilo. Razglasitev rezultatov bo ob skakalnici 30 minut po končanem tekmovanju.

1. Priznanja državno prvenstvo:

Vsi tekmovalci prejmejo diplomo za sodelovanje na tekmovanju. Najboljši trije prejmejo  pokale, ter praktične nagrade.

1. Prijave:

Prijavite se obvezno do PONEDELJKA 11.2.2019 – preko spletne aplikacije šport mladih.

1. Pravila in sistem tekmovanja:

Vsak tekmovalec bo imel možnost opraviti tri skoke od katerih štejeta točkovno dva najboljša. Dolžina skokov se meri na 0,25 m natančno. V primeru delitve mest se v točkovanje upošteva tretji skok. V primeru, da tekmovalec pri doskoku podrsa se mu od dolžine odšteje 3 točke, v primeru padca pa 6 točk. Slog skoka se ne ocenjuje. V primeru delitve točk, se v točkovanju upošteva tretji skok.

Točkovanje: 1 meter je 6 točk.

Vsak tekmovalec nastopa na lastno odgovornost oz. na odgovornost šole, ki ga prijavi.

SSK Velenje

Milan Živic, predsednik

Ta vnos je bil objavljen v Smučanje, Sodelovanje s klubi. Zaznamek za trajno povezavo.