Razpis 47. likovnega natečaja Likovni svet otrok 2015

RAZPIS 47. LIKOVNEGA NATEČAJA LIKOVNI SVET OTROK 2015

Osnovna šola Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj objavlja razpis za likovni natečaj

47. razstave LIKOVNI SVET OTROK na temo:

O PROSTORU IN ČASU

Predstava o prostoru in času je močno zakoreninjena v naši zavesti. Pogosto se srečujemo z opisom, da smo bili ob pravem času na pravem mestu. Prostor je neločljiv od časa in je hkrati kraj možnosti. Zato imamo razlog, da se ustavimo, se za nekaj časa ustalimo, razmislimo, v kakšnem prostoru živimo in v kakšnem času.

Če si vzamemo čas in se sprehodimo po naši okolici, po našem bližnjem in širšem prostoru, opazimo, da se iz dneva v dan srečujemo z novimi načini pripovedovanja, izražanja, upiranja ponavljanju, posnemanju. Ugotovimo, da se pogled na prostor skozi čas spreminja.

Narava, okolje, ljudje, navade in celo vreme se skozi čas nenehno spreminjajo. Spremembe so včasih manj prijetne, včasih bolj. Vedno pa se jih z minljivostjo časa navadimo ali pa jih preprosto sprejmemo.

Veliko možnosti in rešitev v oblikovanju nam ponuja tema razpisanega natečaja. In naj vam ne zmanjka časa …

Razpisni pogoji:

• Na likovnem natečaju lahko sodelujejo otroci in mladostniki osnovnih šol, vrtcev in drugih vzgojno-izobraževalnih ustanov.
  • Likovne izdelke, prispele do 15. februarja 2015, bo pregledala tričlanska komisija, ki jo bodo sestavljali strokovnjaki z likovnega področja.
  • Komisija bo podelila pet enakovrednih nagrad in pohval mentorjem.
  • Učenec, katerega likovni izdelek je izbran za naslovnico kataloga, prejme praktično nagrado.
  • Mentor (likovni pedagog, učitelj, vzgojitelj) lahko pošlje največ 20 likovnih del na ustanovo (šolo, vrtec, zavod).
  • Vsak mentor naj pošlje likovne izdelke za posamezno šolo, vrtec ali drugo vzgojno-izobraževalno ustanovo v samostojni mapi oz. paketu (npr. če učitelj poučuje na dveh ali več šolah, če poučujeta dva učitelja na eni šoli).
  • Poslani likovni izdelki so lahko z vseh likovnih področij, velikost formata slik, risb, grafik … pa naj ne presega formata A2. Kiparska dela in prostorske kompozicije naj ne presegajo velikosti pol metra.
  • Vsak poslan izdelek naj bo razločno opremljen z naslednjimi podatki:
    • ime in priimek avtorja, starost oz. razred;
    • naslov likovnega dela in likovne naloge, likovna tehnika;
    • ime in priimek mentorja (likovnega pedagoga, učitelja, vzgojitelja);
    • naziv, naslov in žig vzgojno-izobraževalne ustanove.
  • Natečaj traja do 15. februarja 2015, ko je zadnji rok za sprejem likovnih del.
  • Razstava likovnih izdelkov z zaključno prireditvijo bo v mesecu maju. Vabila bomo vsem sodelujočim šolam poslali po e-pošti.
  • Neizbrana likovna dela mentorji prevzamejo na dan otvoritve razstave oz. do konca meseca junija tekočega leta.
  • Likovna dela, ustvarjena na ploskvi, pošljite ali dostavite osebno v mapi in ne v tulcu.
  • Likovna dela pošljite ali dostavite osebno do navedenega datuma na naslov:

OŠ KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj

z oznako ZA NATEČAJ “LIKOVNI SVET OTROK”

Dodatne informacije o razpisu in razstavi lahko dobite po telefonu na št. 03 898 66 00.

Koordinatorki natečaja:

Maja Novak, prof.

Mija Žagar, prof.

Ravnateljica:

mag. Majda Zaveršnik Puc

Ta vnos je bil objavljen v Likovni svet, Razpisi. Zaznamek za trajno povezavo.