Razpis Likovni svet otrok 2013

45. LIKOVNEGA NATEČAJA

LIKOVNI SVET OTROK 2013

Osnovna šola Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj objavlja razpis za likovni natečaj

45. razstave LIKOVNI SVET OTROK na temo:

ISKANJE NOVIH MOŽNOSTI

Likovnovzgojno delo veže likovne pedagoge in mentorje likovnega ustvarjanja ter njihove mlade ustvarjalce na oblikovanje najrazličnejših materialov, kombiniranje likovnih tehnik, prepletanje likovnih področij, na odkrivanje domiselnih izraznih možnosti in kompozicijskih zamisli. Vse to prinaša v likovno ustvarjalno delo izjemno pestrost. Tako nastajajo dela, ki niso zaprta vase, ampak nenehoma spodbujajo k odkrivanju novih poti, k nadaljevanju začetega …

Današnji čas je čas številnih novosti. Zato moramo biti še kako odprti do sprememb. Posodobljeni učni načrt za likovno vzgojo v osnovni šoli je učiteljevo vodilo pri organizaciji učnega procesa. Likovni pedagogi, učitelji, vzgojitelji moramo otrokom in mladostnikom omogočiti, da ustvarjalno rešujejo likovne naloge, da vnesejo v svoje delo otroško sproščenost, igrivost in spontanost.

Tema letošnjega natečaja ponuja nešteto možnosti in rešitev tako v oblikovanju na ploskvi kot v oblikovanju v tridimenzionalnem prostoru. Želimo vam veliko idej ter ustvarjalnih spodbud, obenem pa se veselimo vašega sodelovanja.

Razpisni pogoji:

• Na likovnem natečaju lahko sodelujejo otroci in mladostniki osnovnih šol, vrtcev in drugih vzgojno-izobraževalnih ustanov.
  • Likovne izdelke, prispele do 15. marca 2013, bo pregledala tričlanska komisija, ki jo bodo sestavljali strokovnjaki z likovnega področja.
  • Komisija bo podelila pet enakovrednih nagrad in pohval mentorjem.
  • Učenec, katerega likovni izdelek je izbran za naslovnico kataloga, prejme praktično nagrado.

• Mentor (likovni pedagog, učitelj, vzgojitelj) lahko pošlje največ 30 likovnih del na ustanovo (šolo, vrtec, zavod).
  • Vsak mentor naj pošlje likovne izdelke za posamezno šolo, vrtec ali drugo vzgojno-izobraževalno ustanovo v samostojni mapi oz. paketu (npr. če učitelj poučuje na dveh ali več šolah, če poučujeta dva učitelja na eni šoli).
  • Poslani likovni izdelki so lahko z vseh likovnih področij, velikost formata slik, risb, grafik … pa naj ne presega formata A2. Kiparska dela in prostorske kompozicije naj ne presegajo velikosti pol metra.
  • Vsak poslan izdelek naj bo razločno opremljen z naslednjimi podatki:
    • ime in priimek avtorja, starost, razred;
    • naslov likovne naloge in likovnega dela, likovna tehnika;
    • ime in priimek mentorja (likovnega pedagoga, učitelja, vzgojitelja);
    • naziv, naslov in žig vzgojno-izobraževalne ustanove.

• Natečaj traja do 15. marca 2013, ko je zadnji rok za sprejem likovnih del.
  • Razstava likovnih izdelkov z zaključno prireditvijo bo v mesecu maju. Vabila bomo vsem sodelujočim mentorjem poslali pisno.
  • Likovna dela, ustvarjena na ploskvi, pošljite ali dostavite osebno v mapi in ne v tulcu.
  • Likovna dela pošljite ali dostavite osebno do navedenega datuma na naslov:

OŠ KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj

z oznako ZA NATEČAJ “LIKOVNI SVET OTROK”

Dodatne informacije o razpisu in razstavi lahko dobite po telefonu na št. 03 898 66 00.

Mija Žagar, prof.                                                       mag. Majda Zaveršnik Puc

predsednica organizacijskega odbora                                       ravnateljica

Razpis v pdf obliki z žigom in podpisoma_razpis45LSO2013

Ta vnos je bil objavljen v Razpisi. Zaznamek za trajno povezavo.