OPB

4. teden:

3. teden:

Spoštovani starši, učenci,

razmere so nas privedle do tega, da se bomo še nekaj časa družili popoldne le s poukom na daljavo. Zato je v priponkah spodaj mnogo interaktivnih vaj iz MATEMATIKE in SLOVENŠČINE,  s katerimi lahko učenci utrjujejo in širijo svoje znanje.

Predlagam, da učenci vsak dan najprej dokončate šolske obveznosti, če jih še niste uspeli v dopoldanskem času, potem pa morda poiščete še kakšno nalogo iz spodaj ponujenih.

INTERAKTIVNE  VAJE IZ MATEMATIKE

INTERAKTIVNE VAJE IS SLOVENŠČINE

Lilijana Neuvirt

PONEDELJEK: OPB, PONEDELJEK, 30.3.2020

2. teden:

OPBPON23

OPB, TOREK. 24.3.2020

OPB, sreda, 25. 3. 2020

OPB ČETRTEK, MARJETICE IZ ZRN

OPB, petek, 27. 3. 2020

1. teden: Torek Sreda

ODDELEK PODALJŠANEGA BIVANJA

PONEDELJEK

• SPREHOD V NARAVI: S starši se sprehodi po bližnjem gozdu, travniku. Opazuj naravo okoli sebe. Ko prideš s sprehoda, se s starši igrajte igrico vislice. Tema so živali, rastline, predmeti, ki ste jih videli na sprehodu.
  • PTIČEK IZ PAPIRJA: Če imaš doma kaj barvnega papirja, si lahko izdelaš prička iz papirja (za pomoč prosi starše). S ptički si lahko okrasiš sobo.

• PRAVLJIČNA URICA: Med knjigami poišči svojo najljubšo in jo preberi staršem. Prvošolci vam naj pravljico preberejo starši.

OPB 17.3.2020

• Vedno upoštevaj navodila glede higiene rok in kašlja.
  • Vsak dan, do konca predelaj in ponovi poslano učno snov za pouk, če je še nisi.
  • Igraj se z igračami, ki jih imaš doma.
  • Pripravi mizo za kosilo.
  • DALJNOGLED IZ TULCEV: Če najdeš doma dva tulca, si lahko izdelaš daljnogled. Namesto barvnega papirja lahko uporabiš reklame.
  • SPREHOD: S starši se odpravi na sprehod v naravo. Z daljnogledom lahko opazuješ okolico, medtem ko starši morda zbirajo regrat za solato.

OPB SRE18.3.2020

ODDELEK PODALJŠANEGA BIVANJA

SREDA, 18.3.2020

Še enkrat se pogovori z starši, zakaj je v trenutni situaciji pomembno ostati doma in se ne družiti z drugimi vrstniki (tudi ne na igriščih).

• GIBANJE

Gibanje je izredno pomembno za ohranjanje tako telesnega kot duševnega zdravja, zato izkoristite naravo v vašem okolju in se odpravite v bližnji gozd ali na okoliške travnike na daljši sprehod (vsaj 30 min). Bolj motivirani lahko poskusite tudi s tekom v naravi.

• USTVARJANJE

Doma lahko ustvarjaš iz odpadnega materiala. Za osnovo lahko uporabiš kartonaste škatle različnih velikosti (škatle čevljev, kosmičev, čajev…) in papirnate tulce. Le te na različne načine lepiš v različne oblike gradov. Izdelane gradove oblepiš z časopisnim papirjem in jih nato pobarvaš z tempera barvami.

• SPROSTITEV

Za sprostitev si lahko ob 16.00 uri na RTV SLO 1 ogledaš oddajo Male sive celice,                                   kjer se bosta v znanju pomerile dve osnovni šoli in sicer OŠ Milojke Štrukelj Nova     Gorica in  OŠ Gornja Radgona. Učenci 1. in 2. razredov pa si oglejte kakšno lepo risanko.