Naravoslovje

9. teden
10. teden

11. teden: NARAVOSLOVJE 7. razred

V sredo se ponovno vidimo!

Tokrat vam še zadnjič pošiljam snov za pouk na daljavo. Nalogo skrbno naredite, saj jo bomo lahko skupaj preverili.

Naj vas spomnim. Če bo kdo med oceno, se bo upoštevalo tudi njegovo delo na daljavo.

10. teden: NARAVOSLOVJE 7: 10. teden (25.5-30.5.2020)

Pozdravljeni, sedmošolci.

Kako vam gre? Upam, da dobro.

Nadaljujemo že 10. teden s poukom na daljavo.

• Nato odprite povezavo in spoznali boste, kako je sestavljena bela svetloba, kako vidimo barve in kako se svetloba odbija in lomi.

9. teden:

Pozdravljeni, sedmošolci.

Nadaljujemo že 9. teden s poukom na daljavo.

• Obljubila sem vam odgovore na vprašanja (Preizkusi svoje znanje). Sami si preglejte odgovore in popravite. Tisti, ki ste mi naloge pravočasno oddali, sem si zabeležila. Vsi veste, da bomo zaključevali na daljavo in vaš trud se bo pri tem upošteval.

8. teden:

Pozdravljeni, sedmošolci.

Nadaljujemo že 8. teden s poukom na daljavo.

1. Najprej preverite svoje odgovore iz prejšnjega tedna.
  2. Ta teden boste preverili svoje znanje. Rešili boste naloge, v učbeniku (str.36,37,38). Odgovore zapisujete v zvezke, pojasnite tudi ključne pojme. Rešene odgovore poslikajte in jih pošljite svoji učiteljici za naravoslovje (do 18.maja). Potrudite se. V nasprotnem primeru si bova zabeležili, da nalog ne opravljate.
    Naslednjič boste dobili rešitve in si napačne odgovore tudi popravili.
  3. Nadaljujmo z novo snovjo. Prebrali boste snov o SVETLOBNI ENERGIJI (str. 40,41). Prilagam navodila.

7. teden: (4.5.-8.5.2020) NARAVOSLOVJE

Pozdravljeni, sedmošolci.

Kako ste? Upam, da ste si malo odpočili in nabrali nove energije. Smo že v 7.tednu pouka na daljavo. Nazadnje ste spoznavali fizikalne in kemijske spremembe snovi ter začeli s snovjo kemijska reakcija.

1) Najprej ponovite o fizikalnih in kemijskih spremembah ter o kemijski reakciji. Preglejte svoje odgovore na vprašanja in si napačne popravite.

2) Nadaljujte s samostojnim delom o kemijskih reakcijah in o gorenju snovi.

Prvomajske počitnice
6. teden: (NAR7): 20. 4 do 24. 4. 2020

Pozdravljeni, sedmošolci.

Čas res prehitro beži, vstopamo že v 6 teden pouka na daljavo. Mislim, da vam lepo gre in ste se kar znašli.

Naj vas spomnim na ocenjevalno nalogo (merjenje fizikalnih količin), večina vas je nalogo že oddala. Nekaj pa je takšnih, ki je še niste poslali, naredite to še pred počitnicami.

Današnje delo:

• Najprej ponovi o metodah ločevanja snovi. Preglej naloge v zvezku (prilagam rešitve) in preberi modro polje v učbeniku, na strani 27. Reši tudi naloge (1-4), odgovore zapiši v zvezek.
  • Nadaljuj z novo snovjo.

Upam, da se kmalu spet vidimo.
5. teden: naravoslovje 7. RAZRED (a,b,c)

Pozdravljeni, sedmošolci!

Prazniki so sedaj za nami. Upam, da ste jih lepo preživeli.

Sedaj pa nadaljujemo s poukom na daljavo. Še vedno velja to navodilo, da če se ti kje ustavi in ne veš več kako naprej, se obrni na svojo učiteljico naravoslovja.

POTEK DELA

• Najprej preglej rešitve v zvezku in popravi nepravilnosti.
  • Nadaljuj z obravnavo nove snovi z naslovom IZ ZMESI Z LOČEVANJEM PRIDOBIMO ČISTE SNOVI

Želim ti uspešno delo.

4. teden: NARAVOSLOVJE 7. razred (a, b, c)

Datum: 06. 04. – 10.04. 2020

Pozdravljeni, sedmošolci.

Nekaj vas je že uspešno opravilo nalogo za ocenjevanje MERJENJE FIZIKALNIH KOLIČIN. Ostali ne pozabite na oddajo nalog, torej čas imate do tega petka (10.4.2020).

Sedaj pa nadaljuj z učenjem na daljavo. Če se ti kje ustavi in ne veš več kako naprej, se obrni na svojo učiteljico naravoslovja.
POTEK DELA

1. Najprej preglej rešitve v zvezku in popravi nepravilnosti.
  1. Nadaljuj z obravnavo nove snovi z naslovom SNOVI IN ZMESI ter

ČISTE SNOVI SO ELEMENTI IN SPOJINE.

V zvezek najprej napiši naslov obravnavane teme in po vrsti zapiši samo rešitve nalog.

1. Med posamezno snovjo, si vzemi nekaj odmora ali pa si razdeli delo tako, da boš lahko rešil naloge po začasnem urniku.

Želim ti uspešno delo.

3. teden: NARAVOSLOVJE 7. razred (a, b, c) 3. teden Datum: 30. 3. – 3. 4. 2020
Hoj, hoj,
že tretji teden se družimo na daljavo. Ni tako hudo, kot smo sprva mislili.
Če se ti kje ustavi, ne veš, kako bi nadaljeval, ali imaš mogoče samo kakšno
vprašanje, ali morda lepo misel, mi piši na eAsisteta.
POTEK DELA
1. Najprej preglej rešitve v zvezku in popravi nepravilnosti.

2. Nadaljuj z obravnavo nove snovi z naslovom SNOVI IN NJIHOVE LASTNOSTI. Učenje bo potekalo predvsem na raziskovanju in opazovanja tvojega okolja. Naloge in njihove rešitve zapiši v zvezek.

3. Po navodilih za ocenjevanje boš izvedel praktično vajo MERJENJE FIZIKALNIH KOLIČIN.
Vem, da se boš pri delu upošteval vsa navodila, da se boš potrudil in vaje natančno naredil.

4. Med posameznimi dejavnostmi imej 5 minut odmora.
2. teden: NARAVOSLOVJE 7. razred (a, b, c)
Spoštovane učenke in učenci,
nadaljujemo z učenjem na daljavo. Za vsak teden /3 ure/ bodo pripravljene zadolžitve. Natančno bo opredeljeno, kaj zapišete v zvezek, kaj rešite v delovnem zvezku in kaj lahko rešite ustno. Na začetku vsake ure bodo podane rešitve nalog. Če boste imeli probleme z razumevanjem, lahko vprašanja posredujete preko eAsistenta.
Za povezavo na spletne strani eVedez.si, se registrirate in prijavete s kodo, zapisano v delovnem zvezku.
Želim vam uspešno delo.
REŠITVE: zapiši v zvezek