Razpis

LIKOVNI SVET OTROK 2021

Osnovna šola Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj objavlja razpis za

likovni natečaj

53. razstave LIKOVNI SVET OTROK na temo:

OBRNJENO NA GLAVO

Življenje in svet okoli nas lahko vidimo iz različnih kotov gledanja. Včasih se sami odločimo in si obrnemo svet na glavo. Naslednjič pa nas življenje preseneti in nam ponudi naše navade v drugačnem vrstnem redu. Tudi takrat se nam stvari postavijo na glavo. Nič ni kot običajno. Izstopimo iz rutine, iz območja znanega in preizkusimo nekaj novega, neznanega.

Kako vidimo, doživljamo in vrednotimo svet drugače, je izhodišče za likovno ustvarjanje. Nove izkušnje, nova doživetja naj bodo vrelci novih idej. Zanimive, inovativne, izvirne rešitve likovnih nalog z vseh področij likovnega ustvarjanja naj ponovno zaživijo. Ustvarimo premik v naših navadah in se popeljimo v svet ustvarjalne domišljije.

Razpisni pogoji:

• Na likovnem natečaju lahko sodelujejo otroci in mladostniki osnovnih šol, vrtcev ter drugih vzgojno-izobraževalnih ustanov iz vse Slovenije.
  • Mentor (likovni pedagog, učitelj, vzgojitelj) lahko pošlje največ 20 likovnih del na ustanovo (šolo, vrtec, zavod).
  • Vsak mentor naj pošlje likovne izdelke za posamezno šolo, vrtec ali drugo vzgojno-izobraževalno ustanovo v samostojni mapi oz. paketu (npr. če učitelj poučuje na dveh ali več šolah, če poučujeta dva učitelja na eni šoli).
  • Poslani likovni izdelki so lahko z vseh likovnih področij. Velikost formata slik, risb, grafik na ploskvi pa naj ne presega formata A2. Kiparska dela in prostorske kompozicije naj ne presegajo velikosti pol metra.
  • Na posameznem izdelku je lahko naveden samo en avtor.
  • Vsak poslan izdelek naj bo razločno opremljen z naslednjimi podatki:
      • ime in priimek avtorja, razred (za šole) oz. starost (za vrtce);
      • naslov likovnega dela, likovna naloga in likovna tehnika;
      • ime in priimek mentorja (likovnega pedagoga, učitelja, vzgojitelja);
      • elektronski naslov mentorja;
      • naziv, naslov in žig vzgojno-izobraževalne ustanove.
  • Mentorji oz. vzgojno-izobraževalne ustanove poskrbijo za potrebna soglasja staršev za sodelovanje učencev oz. otrok v natečaju ter dovoljenje za javno objavo.
  • Natečaj traja do 1. marca 2021, ko je zadnji rok za sprejem likovnih del.
  • Likovna dela, ustvarjena na ploskvi, pošljite ali dostavite osebno v mapi in ne v tulcu.
  • Likovna dela pošljite ali dostavite osebno do navedenega datuma na naslov:

OŠ KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj

z oznako ZA NATEČAJ “LIKOVNI SVET OTROK”

Likovne izdelke, prispele do 1. marca 2021, bo pregledala komisija, ki jo bodo sestavljali strokovnjaki z likovnega področja. Podelili bodo zlata, srebrna in bronasta priznanja.

Učenec, katerega likovni izdelek bo izbran za naslovnico kataloga, prejme knjižno nagrado.

Razstava likovnih izdelkov z zaključno prireditvijo bo v mesecu maju 2021. Vabila bomo vsem sodelujočim mentorjem poslali na šolo po e-pošti.

Neizbrana likovna dela mentorji prevzamejo na dan otvoritve razstave oz. do konca meseca junija 2020.

Dodatne informacije o razpisu in razstavi lahko dobite po telefonu na številko

03-898-66-00.

Koordinatorka natečaja,                                                                          Ravnateljica,

Mija Žagar, prof.                                                                     mag. Majda Zaveršnik Puc