KNJIŽNICA

Šolska knjižnica s svojim delom podpira vzgojno-izobraževalno dejavnost šole. Knjižnica je prvenstveno namenjena učenkam in učencem ter delavcem šole.

Učenci si lahko v knjižnici izposodijo knjige, berejo revije, pišejo seminarske naloge in pripravljajo plakate. Učenci si lahko izposodijo največ 5 knjig za 14 dni, nato lahko čas izposoje enkrat podaljšajo (knjig za domače branje in bralno značko ne podaljšujemo). Izgubljeno ali poškodovano knjigo morajo nadomestiti z enako novo ali drugo knjigo enake vrednosti, ki je primerna za šolsko knjižnico.

V okviru šolske knjižnice potekajo v posameznih oddelkih ure knjižničnih informacijskih znanj.

Šolska knjižnica je do vključno 11. 9. 2020 zaprta za vse učence, nato pa bo izposoja po priloženem urniku.

URNIK OBISKA KNJIŽNICE v šol. letu 2020/21

KK

Seznam knjig za domače branje in bralno značko 2020/21

Cobiss

Biblos – spletna eKnjižnica in eKnjigarna

Mega kviz

K branju vas vabita knjižničarki: mag. Barbara Turinek  in Brigita Grobelnik, predm. učit.

KNJIŽNIČNI RED ŠOLSKE KNJIŽNICE OŠ KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ

(Poslovanje knjižnice za učence in delavce šole)

1. Članstvo, članska izkaznica, izposoja
  • Ob vpisu na našo šolo postanejo vsi učenci člani šolske knjižnice.
  • Članarine ni.
  • Izposoja je možna z izkaznico.
  • Uporabnikom knjižnice je vse knjižnično gradivo dostopno brezplačno.
  1. Izposoja gradiva
  • Knjige si bralci lahko izposodijo za 14 dni. Izposojo vsake knjige, razen za domače branje, je možno po poteku izposojevalnega roka podaljšati še za 14 dni.
  • Če učenec kljub večkratnim opozorilom knjižničarke ne vrne knjige, se zamudnina ne zaračuna, ampak si ta učenec v naslednjih treh mesecih ne sme izposoditi knjige v šolski knjižnici, lahko pa jo nemoteno obiskuje.
  • Referenčno gradivo je možno uporabljati samo v prostorih knjižnice ali razredih, le izjemoma je možna izposoja na dom. Multimedijsko gradivo se ne izposoja na dom.
  • Gradivo si izposoja vsak uporabnik osebno s svojo izkaznico.
  1. Delovni čas
  • Knjižnica je za uporabnike odprta od ponedeljka do petka 11.00 do 14.00, za učitelje pa tudi od 7.30 do 8.30.
  1. Odškodnine za poškodovano ali izgubljeno gradivo
  • Poškodovano ali izgubljeno gradivo, ki ga je mogoče nadomestiti z novim, uporabnik nadomesti z enako enoto.
  • Gradivo, ki ga ni mogoče nadomestiti, povzročitelj nadomesti z vsebinsko enakovrednim gradivom po dogovoru s knjižničarko.

1. Pravila obnašanja v knjižnici
  • Vstop v knjižnico s čevlji, hrano in pijačo ni dovoljen.
  • Torbe in jakne se odlaga v garderobi šole ali pred knjižnico.
  • Pogovarja se tiho.
  • Uporaba mobilnih telefonov ni dovoljena.
  • Računalnik lahko uporablja posameznik samo za potrebe pouka.

Seznam knjig za domače branje in bralno značko 2019/20

Seznam knjig za domače branje in bralno značko 2018/19