Koncert Potujoča muzika

nedelja, 1. 12. 2019, 18.00, Cankarjev dom, Gallusova dvorana. Odhod 7.45. Posnetek koncerta Potujoče muzike, na drugem programu TV SLO, 29. 12. 2019,  ob 8.25

OŠ Karla Destovnika-Kajuha

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj                                                                                 Šoštanj, 25. 11. 2019

Drage pevke, pevci in starši.

Dan našega koncerta (1.12. 2019 ob 18.00) v Cankarjevem domu se hitro približuje. Da bomo vsi vedeli, kako bodo stvari potekale,  vam  posredujem navodila organizatorja JSKD RS Slovenije z dodatkom obvestil, ki se nanašajo samo na naše pevce:

1. OBLAČILA NA KONCERTU

Otroci oblečejo črne oz. temne hlače ali krila (kavbojke samo, če so temne in brez vsakih lukenj, lis …) in brez vsakih potiskov.

Zgoraj oblečejo majice, srajce, jopice, obleke itd… ki so v barvah ali kombinacijah, ki so na vrečkah bonbončkov za festival  Europa Cantat 2021. (rdeče, oranžne, zelene, bele). Lahko imajo (primerne …) napise, potiske (ne kakšne smrtkote ipd …).

1. PREHRANA

Na Osnovni šoli Majde Verhovnik bo organizirano kosilo za vse udeležence koncerta. Strošek kosila bo poravnala šola.

1. NAVODILA ZA OTROKE

Pred odhodom opomnite otroke:

• da bodo naspani,
  • da nujno zajtrkujejo: če tega niso navajeni ali če je ura prezgodnja, naj vzamejo hrano s seboj za kasneje,
  • naj imajo za čez dan s seboj kakšen sadež, čokoladico ali sendvič za moč in malo plastenko vode, da med vajo ne bodo dehidrirani in brez energije,
  • zgornjega dela oblačila za koncert naj ne nosijo pred generalko,
  • za čez dan naj se oblečejo tako, da lahko slečejo pulover, jopo … – če jim je vroče, se rado zgodi, da jim je zaradi tega slabo.

1. URNIK NA DAN KONCERTA

7.45:  odhod iz Šoštanja (parkirišče pred šolo).

9.15 – 9. 30: prihod v Osnovno šolo Majde Vrhovnik, kjer bomo imeli učilnico za svoje stvari.

9.45 – 10.10: upevanje.

10.10: skupen odhod v Cankarjev dom (cca. 200 metrov) in postavitev na oder.

10.30 – 13.30: vaja s krajšimi pavzami.

13.45 – 15.30: kosilo  in čas za sprostitev.

16.00 – 17.15: generalka (že oblečeni za nastop).

18.00 – 19.15: koncert, nato odhod v šolo po shranjene predmete – nahrbtniki, mobiteli… in odhod na avtobus. Otroci, za katere ste kot opcijo prevoza domov izbrali lastni prevoz, vas bodo čakali na ploščadi med Maximarketom in Cankarjevim domom.

20.45 – 21.00: prihod v Šoštanj (parkirišče pred šolo).

Koncert bo posnela RTV Slovenija ter ga kasneje predvajala.

V vznemirljivem pričakovanju nepozabnega koncerta vas prijazno pozdravljam.

Metka Berk,

zborovodkinja

Šoštanj, 13. 11. 2019

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj

Spoštovani starši.

Približuje se dan našega koncerta v Cankarjevem domu (nedelja, 1. 12. 2019, ob 18.00 v Gallusovi dvorani). Če si ga želite ogledati, lahko otroci pri meni naročijo vstopnice v predprodaji. Cena vstopnic: 9 € za odrasle in 7 € za otroke in mlade do 25 let.  Zaradi enakomerne porazdelitve vstopnic na vse nastopajoče (več kot 500 pevcev), imate v predprodaji možnost nakupa dveh vstopnic na enega pevca. Če bi želeli več vstopnic, mi naj otroci to povedo, želje bomo poskušali uresničiti z razporeditvijo vstopnic otrok, katerih starši se koncerta ne bodo udeležili. V primeru, da bo vstopnic še vedno premalo, bodo v prosti prodaji v Cankarjevem domu po 21. 11. 2019. Znesek za v šoli naročene vstopnice bo prištet na decembrski položnici za malico.

Pa še dogovor glede prevoza. V Ljubljano bomo šli vsi pevci s skupnim prevozom (odhod iz Šoštanja okoli 8. ure zjutraj – natančna navodila bomo podali nekaj dni pred koncertom). Tisti starši, ki boste koncert spremljali v živo,  boste svoje otroke verjetno želeli  domov peljati sami. Za organizacijo prevoza potrebujemo seznam otrok, ki se bodo v Šoštanj vračali s šolskim prevozom. Zato vas prosim, da izpolnite spodnji obrazec, katerega naj otroci  vrnejo v šolo (zborovodkinji) do ponedeljka, 18. 11. 2019.

Metka Berk,

zborovodkinja

Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih, Informacije staršem. Zaznamek za trajno povezavo.