2. mednarodno Brainobrain tekmovanje v Zagrebu

Sobota, 25. 3. 2017. Nik Ovčjak, šampion.V soboto, 25. 3. 2017,  je v sončnem Zagrebu v veselem in razigranem vzdušju potekalo 2. mednarodno Brainobrain tekmovanje. Udeležilo se ga je 470 otrok iz 14 držav (med njimi Hrvaška, Slovenija, Avstrija, Irska, Indija, Združeni arabski emirati, Maroko …), in kar 18 iz Brainobrain centra Velenje. Otroci so v hudi mednarodni konkurenci tekmovali v računanju na abakus in v abakus mentalni aritmetiki. V treh minutah, kolikor traja tekmovanje, so poskušali pravilno rešiti čimveč računov. To zahteva izjemno koncentracijo, natančnost, hitrost in seveda znanje. Najboljši v posameznih kategorijah so si priborili pokal in naslov šampion, glede na osvojeno število točk pa so podelili tudi zlate in srebrne medalje. Prav vsi otroci iz Brainobrain centra Velenje so domov prinesli nagrade: 8 naslovov šampion, 8 zlatih medalj in 2 srebrni!

Iz OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj se je tekmovanja udeležil Nik Ovčjak v kategoriji A. Izkazal se je z vrhunskim znanjem in koncentracijo ter se domov vrnil s pokalom in nazivom šampion.

Za izjemen uspeh Niku iz srca čestitamo!

Polona Guček Frankovič, Brainobrain Velenje

Ta vnos je bil objavljen v Tekmovanja. Zaznamek za trajno povezavo.